رزرو وبینار نواوری در شهر و معماری

 
 
طرح ” معماری خوب ” از ابتدای شروع به فعالیت خود همواره به دنبال توسعه روش های نوآورانه و کارآفرینانه در حوزه معماری و شهر بوده است ؛ لذا از سال 1396 با برگزاری نخستین استارت آپ ویکند معماری و شهر با نام آرکی تک سلسله فعالیت های خود را در این زمینه آغاز نمود و امروز سعی دارد با مجموعه وبینار های نوآوری در شهر و معماری ضمن ارتقاء آگاهی عمومی در زمینه های موضوعه ، به بررسی فرصت ها ، چالش ها و سیاست های موجود در این حوزه پرداخته و راه حل های کاربردی در زمینه معضلات و مشکلات موجود ارائه نماید . قابل ذکر است که وبینار های نوآوری در شهر و معماری پله دوم از فعالیت های معماری خوب در قالب طرح کارآفرینی خود است و مطابق برنامه ریزی طراحی شده ، جامعه معماری و شهرسازان کشور شاهد برنامه منسجم توسعه استارت آپ های طرح ” معماری خوب ” خواهند بود .
 
• برنامه  وبینارها
+ بررسی سیاست ها و چالش های پیش رو معماری و شهر نوآور
+ بررسی تجربیات صورت گرفته و نمونه های موردی موفق و ناموفق موجود در مقیاس کلان
+ بررسی رویکردهای نوین معماری و نمونه های خرد مقیاس نوآوری در معماری و شهر که میتواند از جمله استارت آپ های آفلاین و آنلاین موجود باشد.
 
+  ششمين وبینار شهر و معماری ؛ نوآوری 

با موضوع : معماري سايبر – فيزيکال –  پست دیجیتال 
تعامل انسان ، ماشين و فضا

سخنران :

 
 + ابراهیم پوستین‌چی

ابراهیم پوستین‌چی، معمار، مخترع و طراح ایرانی، موسس/ رئیس Robotically Augmented Design (RAD) Lab، وStudio EP و استادیارِدانشگاه ایالتی کنت (Kent State University) در آمریکاست. تمرکز تحقیقات و طراحی پوستین‌چی براستفاده از تکنولوژی به عنوان رسانه‌ی معمارانه و خلاقانه است؛ زمینه‌های کاری او مشتمل بر طراحی پُست-دیجیتال،طراحی رابط و تجربه‌ی کاربری (UI/UX) و تعامل میان انسان، فضا، ماشین و ربات می‎باشد.

پوستین‌چی دو اختراع در زمینه‌ی کنترل ربات‌های صنعتی به نام خود ثبت کرده است. وی همچنین بارها به عنوان هیأت علمی و داور با مجلات و کنفرانس‌های بین‌المللی از جملهACADIA, CAADRIA, Architectural Science Review, SIGRaDi, CAAD Futures, ARCC, EAEA و the International Journal of Architectural Computing (IJAC) همکاری داشته است به عنوان داور مدعو در دانشگاه‌های گوناگون از جمله
SCI-Arc, Columbia GSAPP, UCLA, Rensselaer Polytechnic Institute (RPI), Pratt, Ohio State University,
University of Kentucky, Washington State University, Ryerson University, Ball State University, University of Miami,و New York Institute of Technology (NYIT) حضور داشته است.

پوستین‌چی همچنین در حال حاضر درسمتِ نمایشگاه‌گردانِ (Curator) مدعو با موزه‌ی هنر و معماری لس‌آنجلس (Architecture and Design (A+D) Museum) همکاری می‌کند و نمایشگاه اخیرش One Object at a Time هم‌اکنون قابل بازدید است.
ابراهیم پوستین‌چی دانش‌آموخته‌ی معماری از دانشگاه UCLA در مقطع کارشناسی ارشد و فارغ‌التحصیل معماری از دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی‌ست و سابقه‌ی تدریس در دانشگاه‌های UCLA و University of Kentucky را دارد.

در جهان دوقطبىِ دوگانه‌هاى نادرست (false binaries)، پديده‌ها صفر يا يك، درست يا غلط و شايد ديجيتال يا فيزيكى هستند. ما معمولن در موردِ ماهيت فيزيكى/مادىِ معمارى خيلى مطمئن هستيم؛ اطمينانى كه حاصل همين منطقِ-تصنعى، درست-غلط/صفر-يك هست. 
اما شايد خوانش و رسانه‌ى ديگرى هم براى معمارى قابل بررسى باشد؛ معمارى و رسانه‌اى كه بين اين دو دنيا در رفت و آمد است؛ معمارىِ سايبر-فيزيكال.

+ برگزار کننده : موسسه مطالعات راهبردی معماری  و در قالب برنامه کارافرینی طرح “معماری خوب”
تاریخ و ساعت برگزاری : چهارشنبه 28 مهر 1400 ساعت 19.00  به وقت تهران 
 
همچنین جلسه پرسش و پاسخ نیز در انتهای وبینار برگزار خواهد شد.
برای حضور در وبینار راس ساعت 18.45  وارد لینک زیر شوید و فرم زیر را نیز پر نمایید . 
توجه داشته باشید که رزرو برای حضور در وبینار الزامی میباشد
 
https://www.skyroom.online/ch/isia/startups

رزرو وبینار نواوری در شهر و معماری

رزرو شما انجام شد